Hledám svou cestu k dospělosti

Archiv aktualit

Den Žďáru

V sobotu 9. 6. 2018 se naše zařízení - Centrum Prevence prezentovalo na Dni Žďáru. S sebou jsme měli nejčastější dotazy, které v rámci programů primární prevence dostáváme od dětí. Dále také anketu pro děti i dospělé s otázkou, jaké téma by v našich programech nemělo chybět. Co je pro dnešní děti a mládež důležité. Ať z pohledu jich samých, či rodičů a ostatních dospělých.

Odpovědi se sešly různorodé, zde přinášíme krátké shrnutí. Z řad dětí a mládeže od 5-ti do 13-ti let se objevily odpovědi týkající se šikany, dospívání, péče o pleť, počítačů, chování ke starším lidem, řízení auta s kouření.  Dále také i otázky, proč musí dospělí chodit do práce a děti do školy, nebo proč se děti ve škole musí učit.

Rodiče a ostatní dospělí by uvítali, kdybychom se s dětmi a mládeží bavili o moderních technologiích a možném vzniku závislosti, volném čase a způsobech jeho trávení, duševní hygieně, jak být nezávislým jedincem, vztazích ve třídě, úctě v rodině, chování k rodičům. Objevily se zde i témata podnikání, poruch příjmů potravy, interrupce, sexuálního obtěžování a těhotenství.

Odpovědi jsou to vskutku pestré a zajímavé. Jsme rádi, že některá témata, ať ze strany dětí, či rodičů vnímáme stejně. Ostatní témata nám vnáší vhled do přání a očekávání rodičů, ale i samotných dětí. Se všemi odpověďmi budeme dále pracovat s ohledem na realizované programy. Děkujeme všem zúčastněným.

anonymn_dotazy_web

Otázky a odpovědi Nejčastější dotazy z programů PP

"KDYŽ JE NĚKDO ZÁVISLÝ TŘEBA NA POČÍTAČI, POVAŽUJE SE TO (POČÍTAČ) ZA DROGU?"

Drogou může být vlastně cokoliv (tedy i počítač), na čem si lze … číst celé

Schránka důvěry Trápí vás něco? Nebojte se napsat

Do schránky můžete vkládat dotazy naprosto diskrétně, určitě spolu najdeme cestu, jak to, co Vás trápí, vyřešit :)

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner